Jak używać serwisu Luckymal

 

1. Dodawanie ogłoszeń

Aby zamieścić ogłoszenie na naszej stronie użytkownik może skorzystać z jednej z dwóch metod. W obu przypadkach zamieszczanie ogłoszeń jest darmowe!

1a. Dodanie ogłoszenia na tymczasowy login

Tymczasowy login wymaga podania numeru telefonu. Poniżej przedstawiono krok po kroku procedurę dodawania ogłoszenia. Po kliknięciu przycisku dodaj zgłoszenie poniżej rozwijane są dwie opcje: zagubienia zwierzaka oraz odnalezienia zwierzaka.
Po kliknięciu jednej z nich strona prznosi użytkownika do podstrony formularza. Przedstawiony formularz zawiera sekcję pól koniecznych(oznaczonych '*') wsród których znajduje się przycisk dodawania zdjęć -użytkownik może jednocześnie zaznaczyć kilka obrazów- oraz opcjonalny link do strony zewnętrznej. Należy nadmienić że niektóre pola tj.: rasa zwierzęcia, powiat, gmina, miejscowość, są ukryte dopóki użytkownik nie wybierze danych opcji z listy rozwijanej. Powyżej prezentacja wypełnionego formularza zgłoszeniowego. W przypadku ogłoszenia typu zaginięcie zwierzaka nadawca ogłoszenia może zaznaczyć opcję "Nagoda za znalezienie" wtedy pojawia się dodatkowe pole z wysokością nagrody za znalezienie pupila. Użytkownik może udostępnić link do swojego profilu na facebook'u wklejając adres z przeglądarki w pole "Link".

1b. Dodanie ogłoszenia poprzez zarejestrowany profil na naszym serwisie

Procedura dodawania ogłoszeń poprzez zarejestrowany profil użytkownika wygląda podobnie z tą różnicą że, użytkownik nie musi podawać swojego numeru telefonu. Wystarczy aby posiadał zarejestrowane konto Luckymal i był aktualnie zalogowany. W tym przypadku użytkownik również może udostępnić link do swojego profilu na facebook'u wklejając adres z przeglądarki w pole "Link".
 

2. Rejestracja profilu

Aby przejść do podstrony rejestracja kliknij link w prawym górnym rogu strony. Po wypełnieniu formularza rejestracji i kliknięciu przycisku "ZAREJESTRUJ" użytkownik powinien przejść na konto swojej poczty mailowej gdzie odnajdzie wiadomość od serwisu luckymal.com z linkiem aktywacyjnym. P jego kliknięciu zostanie aktywowane zostaje nowe konto na naszym serwisie.

3. Przeglądanie ogłoszeń

Aby przeglądać zamieszczone ogłoszenia użytkownik powinien kliknąć przycisk "WYSZUKAJ ZGŁOSZENIE" Link "Pokaż zaawansowane odsłania dodatkowe opcje wyszukiwania" tj.:gatunek i rasę zwierzęcia, miejsce jego zaginięcia\znalezienia, oraz przedział czasowy Klikając dowolne ogłoszenie użytkownik może wejść w szczegóły danego ogłoszenia. Widok szczegółów ogłoszenia pozwala zalogowanemu użytkownikowi zapoznać się z pełną treścią ogłoszenia oraz danymi kontaktowymi tj.: telefon, wysłać maila lub skomentować ogłoszenie. Zalogowany użytkownik luckymal może również udostępnić wybrane ogłoszenie na swoim koncie facebook'owym.